Wiedźmin 2: Zabójcy Królów – Dodatek nie tylko muzyczny

Dzisiaj, a tak naprawdę jeszcze wczoraj, chciałbym zaprezentować Wam pierwszy ciekawy dodatek, który znajdziecie Edycji Kolekcjonerskiej Wiedźmina 2. Znajdziemy go w pudełku razem z podstawową wersją gry. I choć na pierwszy rzut oka nie wzbudza nadzwyczajnego zachwytu to umie zaskoczyć.

Po otwarciu pudełka znajdziemy wewnątrz dwie płyty DVD. Pierwsza z nich o oficjalna ścieżka dźwiękowa gry skomponowana prze Adama Skorupę i Krzysztofa Wierzynkiewicza. Ci, którzy grali w pierwszą część nie będą zawiedzeni. Klimat w dużej mierze jest podobny i buduje odpowiednie napięcie w grze. Zresztą posłuchajcie sami. Druga płyta to obszerny materiał DVD-Video w skład, którego wchodzi Debut Trailer, Prison Break Trailer, DevDiary oraz zestaw zdjęć ze studia CD Projekt RED, ilustracji, artów i screenów. Dodatkowo w pudełku znajdziemy drugą część papierowej makiety – której nie pokazuje – oraz kopertę.

Nie będę ukrywał, że koperta zaintrygowała mnie najbardziej. Stworzona w bardzo schludny, tajemniczy sposób każe się otworzyć od razu. Cóż więcej robić – otwieramy. W środku znajdujemy tekst nt. Hensleta i tzw. świniobicia. Nie ukrywam, że element wzbudza moje zainteresowanie tym bardziej, że z dna koperty wyjmuję monetę w kształcie pieczęci – która widnieje na kopercie.

Choć jestem po lekturze ArtBook’a i znam główny wątek fabularny, nadal jestem ciekawy, w którym momencie gry przyda się nam lub skojarzę, że ten list to coś więcej niż tylko gadżet. A może Ty masz już jakiś pomysł o co w tym chodzi?

Myślę, że DVD Pack robi wrażenie. Przygotowana profesjonalnie oprawa audio-video cieszy zmysły, a list pobudza wyobraźnię. Skoro zatem ćwiczyć będziemy wyobraźnię jutro przejrzymy kilka stron wychwalanego przeze mnie ArtBooka.